logo

STAROSTLIVOSŤ O RUŽE

Váza na kvetiny by mala byť úplne čistá, aby vo vode nedochádzalo k tvorbe baktérií. Vázu nevyplachujte jarovou vodou, ale použite univerzálne čistidlo, keďže spoľahlivejšie likviduje baktérie. Ak sú stonky kvetín potiahnuté slizovitou vrstvou, odstráňte ju tiež pomocou univerzálneho čistiaceho prostriedku. Stonky väčšiny rastlín sa zrezávajú šikmo použitím dostatočne ostrého noža. Nožnice stonky drvia, preto nie sú vhodné na skracovanie. Ak stonku skrátite pod tečúcou vodou, nevytvoria sa v nej vzduchové bubliny urýchľujúce proces starnutia kvetiny.

Kvetiny zrezávajte každý deň, pretože baktérie sa tvoria predovšetkým na koncoch stoniek. Vodu vo váze môžete, ale nemusíte meniť denne.

Listy, ktoré sa stýkajú s vodou, rýchle hnijú a zhoršujú tým kvalitu vody. Odstráňte ich spolu s listami, ktoré sú tesne nad úrovňou vody. Týmto spôsobom sa zmierni odparovanie a predĺži životnosť kvetín.

Kvetiny nezalievajte ľadovou vodou, pretože im hrozí šok. Ideálna je vlažná voda s teplotou 25 až 35 stupňov. Nalievajte vodu do vázy pomaly a tak, aby nebublala. V opačnom prípade sa voda príliš nasýti kyslíkom, ktorý sa potom hromadí v stonke.

Kvetiny nestavajte na priame slnečné svetlo alebo na parapet nad kúrením; kvetom škodí i prievan, keďže negatívne ovplyvňuje proces odparovania. Rezané kvety sú vďačné, pokiaľ ich ľahko postriekate vodou - znížite tým mieru vysychania, vytvoríte pre kvetinu optimálnu klímu a posilníte jej bunečnú štruktúru. U bielych kvetov sa tento postup naopak neodporúča, lebo reagujú veľmi citlivo.

Nestavajte Vašu kvetinovú vázu priamo vedľa misy s ovocím. Ovocie - predovšetkým jablká - uvoľňujú etylén, ktorý môže negatívne ovplyvniť proces kvitnutia.

Odstáta minerálna voda (bez kysličníku uhličitého) je vďaka obsiahnutým minerálnym látkam mimoriadne vhodná na zalievanie. Pokiaľ voda vo Vašom vodovode obsahuje príliš veľa vápniku, odporúčame do vody na zalievanie pridať niekoľko kvapiek citrónu pre jej zmäkčenie.Odporúčané PH vody 5-6.
KONTAKTUJTE NÁS

TELEFÓN
+421 911 881 181
ADRESA
TRÍBEČSKÁ 663/10, 949 01 NITRA
E-MAIL
INFO@LUSYROSES.SK

POTREBUJETE PORADIŤ PRI VÝBERE KVETOV?

KONTAKTUJTE NÁS

Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
SÚHLASÍM    Odmietam